TARİHÇE

Şirketimiz 1985 yılında Major Music Centre Ltd. adı altında kurulmuştur. Faaliyet alanlarının genişlemesiyle şirketimiz 2004 yılından itibaren müzik enstrümanları, ses ve ışık sistemleri, görüntü sistemleri ve konferans hizmetlerini Major Group adı altında birleştirmiştir.

Müzik enstrümanları, ses ve ışık sistemleri, simultane tercüme sistemleri bayilikleri yanında ‘’franchise’’ anlaşmalı eğitim veren YAMAHA MUSIC SCHOOL bayiliği ile müzik eğitimi sektöründe de hizmet verilmeye başlanmıştır.

Ürün yelpazesinin genişlemesiyle müzik enstrümanları ile ses - ışık ve görüntü departmanlarımız 2004 yılından itibaren 350m2’lik yeni showroom’da hizmet vermeye başlamıştır. 1995 yılından itibaren verilmekte olan eşzamanlı çeviri (simultane tercüme) hizmetlerinin de gelişmesi ile kendi binamız bünyesinde oluşturulan konferans merkezi 2004 yılında hizmete girmiştir. Konferans merkezimizde eşzamanlı çeviri hizmeti yanında görüntülü toplantı (video konferans) hizmetleri de verilmeye başlanmıştır.

BİZ

Ticari

Major Group, Kuzey Kıbrıs’ta kendi sektöründeki dünyanın en önemli markalarının temsilciliğini üstlenmektedir. Ticari faaliyetlerine 1985 yılında başlayan firmamız günümüzde gerek müzik enstümanı gerekse ses, ışık, görüntü alanlarında aşağıdaki markaları bünyesinde barındırmaktadır.

Teknik

Teknik hizmet alanındadaki faaliyetlerine de 1985 yılında başlamakla beraber teknolojik gelişmeleri yakından takip edip kendini sürekli yenileyen firmamız, ulusal ve uluslararası festival, kongre, konferans, kurumsal tanıtım, toplantı, lansman, konser, gala, siyasi seçim kampanyaları, miting ve benzeri etkinliklerde ses, ışık, görüntü sistemleri, simultane çeviri, IT ve ağ teknolojileri gibi teknik hizmetler yanında, etkinlikleri tamamlayıcı prodüksiyon ve dekor alanlarında da hizmet vermektedir.